Aktuality

Plakáty Meat Posters k prodeji

Hledáte originální dárek na Vánoce, překvapení k narozeninám nebo si jenom chcete vyzdobit vlastní domov?

Deset umělců, deset přístupů, jedno město. Oslovili jsme nejvýraznější ostravské umělce, grafické designéry, ilustrátory, aby pro Meat Design vytvořili plakát na volné téma. Jediné pojítko je formát a příležitost, které mají sloužit. Originální autorský počin v limitované edici (od každé verze pouhých 150 ks) najdete v našem online obchodě. Vyberte si jeden nebo všech deset v rámci ucelené kolekce!

Fotogalerie

246 fotografií! Připomeňte si předposlední listopadový víkend s Meat Design Ostrava na fotografiích trojice fotografů (Jirka Staněk, Petr Kiška, Petr Gavel).

Reportáže v médiích a na blozích

Moravskoslezký deník

Stane se z Meat Designu ostravský Designblok?

Desítky českých designérů představí svou tvorbu na jednom místě v Dole Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic, kde se o tomto víkendu koná premiéra Meat designu, první prodejní přehlídky českého designu v Moravskoslezském kraji.
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/stane-se-z-meat-designu-ostravsky-designblok-20151120.html

Mode De Boulangerie

U kávy s…
Dnes si dáme šálek kávy s Karolínou Skórkovou. Právě ona stojí za skvělým nápadem vytvořit projektem Meat Design Ostrava. Potkaly jsem se na mé první Pecha Kucha Night a já jsem za to setkání moc ráda. Málokdo by věřil, kolik má tahle holka energie. Třicet kilo i s postelí, ale ta když spustí, není k zastavení.
Zdroj: http://www.modedeboulangerie.cz/2015/11/u-kavy-s_17.html

Tamarki

První ročník Meat Design v Ostravě mě nezklamal
Děti povyrostly a já se konečně pomalu navracím mezi lidi. Jeden z mých prvních výletů a výletů tohoto druhu vůbec byl právě ten do Ostravy. Na krásné místo severní Moravy, a to do zrekonstruované části areálu dolu Hlubina (ne nadarmo dostal titul v soutěži Stavba roku 2015), který letos poprvé hostil festival Meat Design Ostrava.
Zdroj: http://tamarki.cz/prvni-rocnik-meat-design-v-ostrave-me-nezklamal/

Magazín Patriot

Design Meat Ostrava poprvé. Začátek se vydařil
Ostravě i kraji chybí reprezentativní přehlídka soudobého designu. Pořadatelé prvního ročníku první prodejní přehlídky přiznávají, že jejich cílem je úspěšně zahájit novou tradici přehlídky designu v Ostravě. Řečeno sportovní terminologií: našlápnuto je více než dobře.
Zdroj: http://www.patriotmagazin.cz/design-meat-ostrava-poprve-zacatek-se-vydaril/

Česká televize

//

Katalog výstavy

Připravili jsme pro vás katalog, ve kterém najdete vše podstatné – časový harmonogram, představení vystavujících, mapku, náhledy všech Meat Posters,

K dostání u vstupu, cena symbolických 20 Kč.

Meat Design afterparty

md_after

Oficiální afterparty první prodejní přehlídky designu v Ostravě Meat Design Ostrava. Potkejte se s vystavujícími, známými hosty, pořadateli i svými přáteli, ale hlavně se uvolněte a nechte se unášet hudebními selekcemi zkušených DJs:

AID KID (electronica-experimental)
https://soundcloud.com/aid-kid

ANDELS (deep house, techno, 80’s)
https://soundcloud.com/andels

IOB AKA EIB (dubstep, techno, bass)
www.mixcloud.com/IOB/

Videomapping: Mrtvy Kenny
Stagedesign: Defabrik

Vstup:
ZDARMA – se vstupenkou na Meat Design Ostrava
90 Kč – bez vstupenky

Dolní oblast Vítkovice – Provoz Hlubina
Staré koupelny, 20:00

Facebook událost

Program pro děti

Pokud dorazíte celá rodina včetně dětí, každý si přijde na své.

The Little Gym

little-gym1

Koncept, který ve světě už přes 30 let nabízí unikátní cvičební program pro děti od nejmladších až po odrostlejší školáky (přesněji od 10-ti měsíců do 12-ti let) je nově i v Ostravě. Během Meat Design Ostrava můžete zdarma vyzkoušet společně s dětmi některou z nabízených lekcí.
https://www.facebook.com/thelittlegym.ostrava

Jinálek & Ája – hlídaný dětský koutek

jinalek

Pro děti je vždy připravena řada kreativních aktivit, které rozvíjejí představivost, jemnou motoriku a spolupráci dětí a jsou sladěny s tématem dané akce. Pohybová zábava je zajištěna spoustou zajímavých her, které si děti spolu s hosteskami mohou zahrát.
https://www.facebook.com/Jinalek.a.Aja

Projekce o designu a architektuře

V rámci akce promítneme ve spolupráci s Českou televizí a Cineportem sérii dokumentů o designu o architektuře. Na co se můžete těšit?

Příběh českého designu (2014, 52 minut)

md-pribeh

O kráse a hledání ideálního tvaru v Čechách a na Moravě od úsvitu věků po současnost.

24 hodin v domě (2013, 26 minut)

md-24

Kultivovaná reality show českých ikon designu a architektury Maxima Velčovského a Adama Gebriana.

Příběh domu – Šlapetova vila (2011, 26 minut)

md-slapeto

Vila JUDr. Eduarda Lisky (uváděna také jako Šlapetova vila) ve Slezské Ostravě z roku 1936 je nejvýznamnější realizací architektů bratří Čestmíra a Lubomíra Šlapetových v oblasti severní Moravy a Slezska. Její zcela ojedinělá prostorová a tvarová bohatost vychází z organického funkcionalismu. Vila je od 1. července 2008 vyhlášena národní kulturní památkou. Zachovala se do dnešních dnů téměř v původním stavu s řadou funkčních detailů i zařízení.

Příběh domu – Špačkův dům (2010, 26 minut)

md-spacek

Významný ostravský stavitel Otakar Špaček obýval se svou početnou rodinou od roku 1925 luxusní vilu postavenou poblíž parku v centru města jako součást řady luxusních rodinných domů naplňující ideu zahradních měst začleněných do urbanismu města. Stavitel si vilu sám navrhl. Konzervativně komponovaný patrový dům reprezentuje tradiční architekturu s řemeslně dobře vyvedenými detaily. Vnitřek objektu charakterizuje centrální halová dispozice uspořádaná podle britských vzorů. Z dvacátých let se dochoval nejen exteriér vily, ale i její vnitřní vybavení. A to i přesto, že vila měla poměrně pohnutou historii.

Podrobný program

Slibovali jsme bohatý doprovodný program, přednášky, projekce, besedy, workshopy, večírky, restauraci či hlídaný dětský koutek – prohlédněte si podrobný program akce.
Vstupenka je platná na všechny 3 dny a na celý program akce.

Dobré ráno na téma design

Úterní Dobré ráno v České televizi se věnovalo designu – o tom, jak vybírat nábytek do dětského pokoje nebo co by naopak neměl postrádat nábytek pro seniory. A když design, ve vysílání ostravského studia ČT – tak my jsme nemohli chybět. Podívejte se Karolínu, jak přestavila divákům naši akci.

Meat Posters

Taky máte rádi původní tvorbu a nechcete mít doma na stěně tuctové plakáty či obrazy z velkých obchodních řetězců? Dobrá zpráva! Oslovili jsme ke spolupráci desítku ostravských umělců, grafických designérů a ilustrátorů, aby pro nás vytvořili sérii autorských plakátů. K dostání budou v limitovaných sériích vždy po 150 ks přímo během výstavy.

Brzy představíme jednotlivé autory a podrobnější informace.